Pokemon Türleri ve Çıktığı Yerler Neresi?

Pokemon Türleri ve Çıktığı Yerler Neresi?

pokemon türleri ve çıktığı yerler

Pokemon Türleri ve Çıktığı Yerler

Her şey hazır, pokemon avına çıkacağız. Peki Pokemon Türleri ve Çıktığı Yerler Neresi?

Arkadaşlar sizler için araştırıp hangi pokemon türlerinin hangi bölgelerde çıktığını buldum. Bu bilgiler değişkenlik gösterebiliyor. Bazıları kesin bilgi bazıları ise çeşitli pokemon yakalayıcıların verdiği bilgidir. Siz bulunduğunuz bölgedeki duruma göre çeşitli pokemonlar yakalayabilirsiniz.

  • Ateş Pokemonları => Dağ, tepe ve yüksek yerlerde ortaya çıkmaktadır.(Kesin değil, tahminen)
  • Elektrik Pokemonları => AVM vb. kalabalık mekanlarda ortaya çıkıyor. Bazı Pokemon yakalayıcılarının söylediklerine göre sanayi ve fabrika benzeri bölgelerde de bulunmaktadır.(Kesin değil, tahminen)
  • Su Pokemonları => Deniz, göl gibi su bölgelerinde ortaya çıkıyor.(Kesin bilgi)
  • Ground Pokemonları => İnşaat bölgesi gibi ortamlarda bulduğunu söyleyen kişiler bulunmaktadır.(Kesin değil, tahminen)
  • Pyshic Pokemonları => Kutsal bölgelerde, camii, külliye, kilise vb. ortamlarda çıktığı belirtiliyor.(Kesin değil, tahminen)
  • Karanlık Pokemonlar => Geceleri ortaya çıkan pokemonlardandır. Ancak bazı oyuncuların belirttiğine göre gündüzleri de nadiren karanlık pokemonları bulabilirsiniz.(Kesin bilgi)
  • Çimen Pokemonları => Park, bahçe, yeşilliğin bol olduğu bölgelerde çimen pokemonlarına rastlamanız mümkündür.(Kesin bilgi)

Şimdilik bu şekilde bilgileri sizler için toplayıp kesinlik oranlarını parantez içlerinde belirttim. Özellikle Ground Pokemonları aramak isteyen dostlarımız dikkatli olmalılar. Çünkü belirtilen bölgelere girmek sizin için tehlike arz edebilir. Elinizden geldiğince önleminizi almalısınız. Ne var ki Ground Pokemonlarının inşaat bölgelerinde bulunduğu kesin değildir. Ayrıca Ground Pokemonları ara sokak ve tenha yerlerde de bazı dostlarımız tarafından yakalanmıştır.

Karanlık Pokemonları diye kast ettiğimiz şey Dark Type diye geçen pokemonlardır. Bu pokemonların mezarlık ve ormanlarda da çıktığı söylenmektedir. Aynen Ground Pokemonlarını yakalamak için gösterdiğiniz özeni burada da gösterin. Gece vakti mezarlıkta bir başına, özellikle kız arkadaşlarımız için diyorum, gezmeyin. En kötü 2 kişilik gruplar halinde bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Koruyun kollayın birbirinizi 🙂 Kurda kuşa yem olmayın.

Bütün bu paylaştığım bilgiler asla şu anlama gelmesin. Su Pokemonları sadece su bulunan ortamlarda çıkar diye bir şey yok, çoğunlukla çıktığı yerleri belirtmeye çalıştım. Yorumlarınız ile katkıda bulunabilirsiniz.

Sizler de yorum ile belirterek hangi pokemon çeşitlerini nerelerde bulduğunuzu bizler ile paylaşabilir ve oyuna yeni başlamış dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Bu arada “Pokemon Bulma Taktikleri” adlı yazım ile bilginizi arttırabilir ve bir pokemon ile karşılaştığınızda yakalama olasılığını arttırabilirsiniz.

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir