Pokemon Go Türkiye Ne Zaman Gelecek?

Pokemon Go Türkiye Ne Zaman Gelecek?

Pokemon Go yayınlanmasının üstünden uzun süre geçti. Peki Pokemon Go Türkiye’ye ne zaman geliyor? Bu sorunuzu yanıtlayalım.

En geç Şubat ayı gelecek

Yayınlandığı tarih olan 16 Temmuz’dan itibaren her kesim tarafından beğenilerek oynanmaya başlayan ve sevilen Pokemon Go oyunu, resmi olarak ülkemizde yayınlanmasa da, Türkiye’de sayısı milyonları geçen oyuncu kitlesi elde ettiğini gördük. Hal böyle olunca akıllara Pokemon Go Türkiye’de resmi olarak ne zaman yayınlanacak? şeklinde soruyu araştırarak bazı sonuçlara ulaştık.

Pokemon çizgi filmiyle büyüyen ve çok sevilen bir neslin teknolojiyle bu kadar iç içe olmasını, Japon elektronik şirketi Niantic çok iyi değerlendirdi. Niantic, Google’nin bir şaka olarak ortaya attığı fikri geliştirerek ‘Arttırılmış Gerçeklik (AR)’ deneyimi sunan Pokemon Go oyununu başarılı bir şekilde tasarladı. Bir başka Japon elektronik şirketi Nintendo tarafından da dağıtılan oyun 2 haftada Niantic’in borsa değerini 2 katı gibi büyük bir değer kazanarak yaklaşık 22 Milyar dolardan 45 Milyar dolara çıkardı. Şirketin bu yükselişinin ardında yatan gücün oyuna milyonlarca kişinin yoğun ilgi göstermesi ve geçmişi hatılatması oldu. Hal böyle olunca da şirket oyunun resmi olarak yayınlanmadığı ülkelerde, kısa sürede yayınlanması için hızlı bir çalışma başlattı. Ülkemizde resmi olarak yayınlanmadı ama buna rağmen Pokemon Go’nun çok fazla kişi tarafından oynandığı verilerine ulaşan Niantic, Türkiye pazarına bir an önce girmek ve pokemon tutkunlarını elden kaçırmamak için sunucu çalışmalarına hız verdiğini öğrendik.

Niantic’in, Türkiye’de Pokemon Go’ya gösterilen ilginin Asya ve Avrupa ülkelerinde büyük ilgi görmesi üzerine, ülkemize sorunsuz bir şekilde girmek istemesi ve bunun için de sağlam bir çalışma başlattığı bilgisine ulaşıldı. Pokemon Go’nun Türkiye’de resmi olarak ne zaman yayınlanacağına dair net bir tarihe ulaşamadık bunun için üzgünüz, Türkiye’ye daha sağlam bir giriş yapmak için Niantic’in sunucu çalışmalarını sürdürdüğünü öğrenip en geç Şubat ayında ülkemizde resmi olarak yayınlanacağını duyurmak isteriz.

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir