Pokemon GO Savaşlar GYM

Pokemon GO Savaşlar GYM

pokemon-go-savaslar-gym

Pokemon GO Savaşlar GYM

Pokemon GO oyunu yeni oynamaya başlayan ve 5 levelden düşük olan dostlarımız henüz karşılaşmadıkları veya karşılaşsa da arayüzüne ulaşamadıkları GYM hakkında bilgi vereceğim.

GYM, pokemonların pokemonların spor salonları da diyebileceğimiz, aynı takımda bulunan kişilerin birlikte antrenman yapabildiği ortamlardır. Bu ortamlar genellikle şehirde önemli yerlere koyulmaktadır. GYM’ler genel olarak tarihi eserler, parklar, kalabalık ortamlardaki meydanlar olmaktadır. Ancak unutmayın ki level 5 olduğunuzda bir dizi konuşmanın ardından hangi takımı seçeceğinizi siz belirleyeceksiniz. Şimdi örnek veriyorum kırmızı takımı seçer iseniz kırmızı takım tarafından ele geçirilen GYM’ler sizin de olmuş olur ve burada takım arkadaşlarınız ile antrenman yaparak pokemonunuzu geliştirebilirsiniz. Bunun yanında GYM’de sizin takımınız bulunmuyorsa o takımın GYM’ini koruyan pokemonu alt ederek takımınız için bir başarı kayıt edebilirsiniz.

Pokemon GO Savaşlar GYM

GYM’deki savaşlarda en önemli şey pokemonların cp değerleridir. Bu pokemonların cp değerleri göz önüne alınarak savaşlar gerçekleşmektedir. Düşman takımın pokemonu GYM’de nöbet tutarken, siz oraya saldırdığınızda eğer sizin pokemonun cp değeri yüksek ise savaşı kazanır değil ise zararla geri dönersiniz. Ayrıca bu zararlar içerisinde pokemonun bayılma ihtimali de bulunmakta. Eğer ağır yenilgi gerçekleşirse pokemonu tekrar uyandırmak için Revive sahibi olmanız gerekmekte. Pokemon GO Savaşlar GYM oldukça zorlu geçebiliyor. Takımınızı seçerken dikkatli olmalı o şehirdeki güçlü pokemonlara, yüksek pokemon cp’li takımlara katılmalısınız.

CP büyük önem arz ettiği için, evolve yani geliştirme yaptığınızda pokemonunuz kaç cp olacak diye merak ediyorsanız sitemizde bulunan Evrimleşme CP Hesaplama Aracı ile hesaplama yapabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları yorum ile bizlere bildirebilirsiniz. Yorum yaparak destek olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir