Pokemon GO Pratik Yöntemler
pokemon-go-pratik-yontemler

Pokemon GO Pratik Yöntemler

Pokemon GO Pratik Yöntemler sayesinde Pokemon GO oynarken rakiplerinize fark atabileceksiniz.

Sonuçta artırılmış gerçeklik oyunu olsa da rekabetin söz konusu olduğu her yerde pratik yöntemleri kullanan, ince sırları bilen kişiler bir süre sonra farkını ortaya koymaktadır.

pokemon-go-pratik-yontemler-1

Pokemon GO Pratik Yöntemler

Pokemon GO Pratik Yöntemler

  • Nearby “Yakındakiler” arayüzü 1 ile 3 adım arasında bir uzaklığı gösteriyor. Peki 1, 2, 3 adım ne kadar uzaklığa tekabül ediyor? 1 adım 15-20 metre arasını, 2 adım 150-200 metre arasını, 3 adım ise ortalama 1 kilometre uzaklığı göstermektedir. Bunu bilip buna göre etrafınızdaki pokemonları bulmaya çalışabilirsiniz.
  • Pokestop noktaları bir kez toplandıktan sonra her 5 dakikada bir toplanabilir. Pokestop noktalarının önemini yazılarımızda birçok defa belirttik. Her 5 dakikada bir bu vahalardan yararlanabilirsiniz.
  • Pokemon denk geldiğinde yakalarken dikkat etmeniz gerekiyor. Poketopuna basılı tutarsanız pokemonun çevresinde bir çemberin daraldığını görüyoruz, çember en dar halindeyken atmanız halinde pokemonu yakalama şansınız yükselecektir. Böylelikle az poketop harcamış olacaksınız.
  • Özellikle aradığınız pokemon var ise bu pokemonu araştırmanız icap eder. Çünkü pokemonlar gerçekliğin yüksek olması adına türü ne ise ona göre davranış sergilemektedir. Demek istediğim şu ki bir Bug/Grass türündeki yani Böcek/Çimen türündeki pokemon arıyorsanız bunu park, bahçe, yeşil alan bölgelerinde aramanız gerekmektedir. Pokemon GO oyunu bu duruma önem gösterdiğini belirtse de her zaman bir gece pokemonunu gündüz bulma ihtimaliniz de vardır.
  • Eş zamanlı saldırı. Burada 5 level ve üzeri dostlarımız için konuşuyorum. GYM savaşları işin içine giriyor. Bir GYM ele geçirmek istiyorsanız, tek başınıza saldırıyı kazanamayacak durumdaysanız, bir dostunuz ile savunma yapan aynı pokemona eş zamanlı saldırı gerçekleştirmelisiniz. Eş zamanlı saldırı sayesinde o pokemonu alt edebilirsiniz.

Bu söylediğim Pokemon GO Pratik Yöntemler sayesinde diğer pokemon yakalayıcılarına fark atabileceksiniz. Bunu yaparken de hile vb. duruma sebebiyet vermeden sağlıklığı bir şekilde yapacaksınız. Şunu da söylemeliyim, kesinlikle ama kesinlikle böyle güzel bir oyunda hile kullanmayınız. Oyunun anlamını kendiniz adına yitirmiş olursunuz, sıkılıp bırakırsınız 🙂

Buradaki taktiklerde kafanıza takılan bir soruyu yorum yaparak bize ve diğer Pokemon GO oyuncularına sorabilirsiniz. Eğer aklınıza gelen veya bildiğiniz bir hali hazırda bir taktik varsa yorum yapmayı unutmayınız…

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

İyi eğlenceler, bol şans…

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir