Pokemon Go Pokemon Bulma Taktikleri

Pokemon Go Pokemon Bulma Taktikleri

Pokemon bulma taktikleri sizlerle ! Bildiğiniz üzere oyunda bir rekabet söz konusu. Şimdi herkes pokemon toplama istiyor ve bunun için emek gösteriyor.

Taktik -1 Ben kendi pokemonumu kendim bulurum!

pokemon-bulma-taktikleri

Oyuna henüz başlandıysa sistemin ize önerdiği 3 pokemon topunu kabul etmeyiniz. Kendi pokemonlarınızı kendiniz arayınız. Bu aramalar esnasında karşınıza çıkacak ilk pokemonlardan biri Pikachu olacaktır.

Bu tarafımdan denendi onu söylemeliyim. Ha pokemonu yakalamak size kalmış. Elinizden geleni yapın.

Taktik -2 Elma dersem çık, armut dersem yine çık 😀

pikacu-nasil-bulunur-1

Oyun içindeyken size en büyük yardımı dokunacak özelliklerden biri de “yakınındaki” butonudur. Bu sayede yakındaki pokemonlara ulaşabilirsiniz. Buradaki ölçü birimi 1 adım en yakın 3 adım en uzak olacak şekildedir.  Pokemon bulmaya devam 🙂

Taktik -3 Pokestop Noktaları velinimettir.

pokemon-duraklari

Pokestop noktaları, pokemonların durakları. Bu noktalara uğramadan geçenlere söylüyorum lütfen uğra! Bu noktalarda Pokeball ve çeşitli meteryaller kazanabilirsiniz. Ayrıca bu noktalarda birçok pokemon bulunmaktadır.

Pokestop noktalarına 5 dakikada bir uğrayabilirsiniz.

Taktik -4 Ya benimsin ya kara toprağın!

pokeball

Diyelim ki pokemon ile karşılaştınız. Tam olarak ne yapmalısını? İnce ayar ve karşılaşılan pokemonu yakalamadan pes etmek istemiyorsanız kulak kesilin.

Şimdi bilmeyenler için söyleyeyim: Etrafında yeşil halkalar olan kolay, sarı orta, kırmızı ise zor yakalanan pokemonlarda ortaya çıkmaktadır.

Poketoplarınız boşa gitmesin diye poketopuna basılı tutup halka en küçük haline ulaştığında fırlatınız. Bu sayede pokemonu yakalayabilirsiniz.

Taktik -5 Gidiyorum gündüz gece, gündüz gece…

pokemon-yakala

Bildiğiniz gibi bazı pokemonlar gece bazıları ise gündüz çıkıyor. Bu pokemonların birbirine karşı güçleri ise farklılık gösteriyor. Şimdi farklı zaman dilimlerinde oynamak büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü farklı zaman dilimi farklı pokemonları yakalamanıza olanak sağlar. Ayrıca mümkünse Amerikalı oyuncular oyunda olmadığı saatlerde oynayınız. Oyunda belirli bir kitle yokken sen oyuna girersen sistem seni değerlendirir seni kaybetmek istemez.

Taktik -6 Nadirler, tenhada…

pokemon-bulmak

Bildiğiniz üzere Pokestop ve kalabalık ortamlarda her daim pokemon bulabilirsiniz. Ancak özel ve nadir bulunan pokemonlar gerçekte de öyle. Dolayısı ile nadir bulunan bu pokemonları yakalamak için tenha yerlere girmek icap edebilir. Dikkatli olmalısın. Pokemon bulma taktikleri devam ediyor…

Taktik -7 Evrime ağız burun girin!

pokeball-pokemon

Diyelim ki karşınıza daha önce den yakaladığını pokemonlar çıkıyor. Bunları da toplamadan geçmemeye çalışın. Çünkü oyun içinde evolve “evrim” diye bir mevzu var. Hal böyle olunca evrimleştirdiğiniz pokemonların özellikleri fena oranda artacaktır. Hatta oyun devamlı aynı pokemonları sunuyorsa, devam edin hocam toplamaya devam 🙂

Taktik -8 Yürümeye devam, yumurtayı kırana dek…

poke-egg

Yumurtalar 🙂 Şanslı yumurtalar… Arkadaşlar bu yumurta olayı tamamen emek işi şans değil. Çünkü Yumurtaları kırabilmeniz için 2, 5, 10 km kadar yürümeniz icap ediyor. Bu kadar yürümenin sonucunda elinizdeki yumurtanın türüne göre sürpriz bir pokemon sahibi olacaksınız. Ne var ki en nadir pokemonlar en zor kırılan en çok yürünmesi gereken yumurtalardan çıkar…

Taktik -9 Abi, abi şarjım bitiyor gel beni al. Abi bilmiyorum neredeyim gel beni al 😀

pokemongo-pokemons

Pokemon GO arka planda çalışmayı sürdürmüyor. Bu da demektir ki oyunda ne kadar çok kalırsanız o kadar bilgi sahibi olabilir, pokemonlar yakalayabilir, yumurta kırabilirsiniz. Ancak bütün bunların hepsi şarjın uçup gitmesi anlamına geliyor. Dikkatli olmalı ve şarjı sonuna kadar kullanmamalısınız. Nerede ne zaman yardıma ihtiyacınızın olacağını bilemezsiniz. Hal böyle olunca yedek batarya ve powerbank satın almayı unutmayınız.

Bu arada oyunda şarjınız çabuk bitiyorsa sizin için hazırladığımız “Pokemon Go Oynarken Şarj Nasıl Dayanır?” adlı yazımıza göz gezdirebilirsin 🙂

Bir başka yazımda görüşmek üzere umarım eğlenceli bir yazı olmuştur. Yazıyı paylaşmayı unutmayın, yorum yapmaya çekinmeyin… İyi günler. Pokemon yakalamada başarılar 😀

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

“Pokemon Go Pokemon Bulma Taktikleri” için 2 cevap

  1. Ash dedi ki:

    Yorumun için teşekkür ederim 🙂 Gerekli araştırmayı yapıp buna uygun davranırım… Tavsiyen için teşekkürler ^^

  2. Bu kadar cok resim paylaşımı yaparsan siteni google banlar yeni gelej güncellemeyi bence iyi oku derim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir