Pokemon GO Plus Cihazı Tehlikeli Olabilir

Pokemon GO Plus Cihazı Tehlikeli Olabilir

İnternet dünyasına henüz yeni giren bir araştırma hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Fortinet ve chip online’nın belirttiğine göre Pokemon GO Plus Cihazı Tehlikeli Olabilir.

Pokemon GO Plus Cihazı Tehlikeli Olabilir

Fortinet, ters mühendislik yöntemi kullanarak gerçekleştirdiği araştırmasında Pokemon GO oyunu ile Bluetooth Düşük Güç teknolojisi üzerinden bağlantı kurduğu Pokemon GO Plus Cihazı kullanım esnasında güvenliğiniz için tehlikeli olabilir. Sebep olarak da cihazın tüm kodlarına erişilebildiği için sizi yanlış yönlendirmek isteyenler tarafından kandırılabilirsiniz. Ayrıca tüm kodlar açık olduğundan ötürü kişiler isterlerse kendi cihazlarını oluşturabilirler. Yani ortamda çok fazla sahte Pokemon GO Plus Cihazı dolaşabilir.

Pokemon-Go-Plus-cihazi

Pokemon GO PLUS Cihazı

Önemli bir düşünceye göre cihaz ile telefonun eşleşmesinden sonra dışarıdan müdahale yardımı ile cihazın bataryası sonuna kadar düşürülebilmektedir. Kodlara ulaşılması cihazı maalesef güven anlamında biraz riske sokmuştur. Konu ile ilgili yeterli bilgiye sahip kişilerce sahteYakında Pokemon Var” bildirisi yayınlanabilir. Bu tarz konular da maalesef oyuna zarar vermekte. Ne var ki konu ile ilgili yakın zamanda bir önlemin geleceği haberleri geldi. Güvenliğin her şeyden önemli olduğu sanal dünyada daha büyük özen gösterilmeli.

Umarım en yakın zamanda güvenli bir şekilde Pokemon GO oynayabiliriz.

Konu ile ilgili yorum yapmayı unutmayınız.

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

İyi keyifler, bol şans 🙂

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir