Pokemon GO Genel Soru-Cevap

Pokemon GO Genel Soru-Cevap

Pokemon GO Genel Soru-Cevap yardımı ile bilginize bilgi katın. Farklı sorular için formu doldurun ya da yorum gönderin.

Arkadaşlar sizler için genel anlamda Pokemon GO ile ilgili karşılaşabileceğiniz soru ve sorunlar ile ilgili bir yazı hazırlamayı uygun gördüm. Bu şekilde pratik olarak genel sorularınıza cevap bulacak, arama derdinden kurtulacaksınız.

pokemon-go-genel-soru-cevap-1

Pokemon GO Genel Soru-Cevap

Hangi Model Telefonlar Pokemon GO Destekler?

Şu an android 4.4 ve üzeri, ios işletim sistemli cihazlar için ise model olarak iphone 5 ve üzeri için çalışabilir durumdadır. Ayrıca unutmayın ki Türkiye’de indirip oynayan dostlarımız şu an için beta sürüm oynamaktadır. İlerleyen günlerde Türkiye’de google play ve apple app store aracılığı ile indirebilecek ve cihazınıza uygunluğu otomatik olarak size sunulacaktır.

Oyun Yüklenirken Takılıyor, Başlangıç Ekranında Bekletiyor. Ne Yapabilirim?

Buna en uygun genel cevap: Oyun henüz beta sürümünde olduğu için şimdilik bu tarz hatalarla karşılaşılmaktadır. Yapılabilecek çözüm, yeni bir pokemon go sürümü internet ortamına düşmüşse eğer, yeni sürümü indirmenizde fayda var. Bunun yanında Türkiye’de normal koşullar altında sorunsuz indirilebildiği zaman destek tam olacaktır.

Pokemonların Çok Bulunduğu Yerler?

Pokemonlar, pokemon türlerine göre tutarlılık sağlaması adına genel olarak kendi bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse, çimen pokemonları park, bahçe, orman gibi bölgelerde çokça çıkmaktadır. Hayalet, Dark Type pokemonları ise genellikle gece ortaya çıkmaktadır. Hal böyle olunca illa bu bölgelerde tek tür pokemon çıkacak diye bir kaide yoktur. Gece çıkan pokemonlar gündüz de ortaya çıkabilmektedir.

PokeStop Noktaları Nedir? Ne İşe Yarar?

Pokestop noktaları kesinlikle velinimettir. Sitemizde konu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır. Özetle bilgi vermek istersek, pokemon yakalamak adına birçok materyal, alet edevat bulunduran, pokemonların ortaya daha fazla çıktığı ortamlardır. Her 5 dakikada bir yenilenir. Pokestoptaki malzemeleri toplamak için, pokestopa tıkladığınızda karşınıza çıkan arayüzdeki resmi çevirmeniz halinde malzemeleri toplarsınız. Çıkan malzemeler arasında pokeball, egg, incense vb. malzemeler çıkmaktadır.

Pokeball-Poketop Bitti Ne Yapacağım?

Pokemon GO oynarken elinizdeki poketoplar bitti diyelim. Birçok pokemon yakaladın veya henüz acemi olduğundan ötürü bir pokemonu yakalamak adına birkaç poketop harcadığın için elinde hiç kalmadı. Yapabileceğiniz şey: Pokestop noktalarına gidip (30 dakikada 6 sefer toplayabilirsiniz) malzeme toplamalısınız. Bir önceki soruda verdiğim cevapta söylediğime göre pokestop noktalarında pokeball çıkmaktadır. Bir diğer seçenek de elbette para 🙂 Paran varsa pokecoin alarak bunun karşılığında da pokeball satın alarak sahip olabilirsiniz 🙂 Tercih edilmemektedir.

Pokemon Güçlendirmek, CP Artırmak Nasıl Gerçekleşir?

Pokemonu güçlendirmek ayrı, pokemonu evolve yani evrimleştirmek ayrıdır. Hal böyle olunca söylemeliyim ki her iki durumda da pokemonunuzun hp ve cp değerleri artar. Pokemonu güçlendirmek için o pokemona ait candy sahibi olmalısınız. Örnek olarak elinizde 100 cp’lik Mewtwo var diyelim. Bir süre sonra 80 cp’li bir Mewtwo ile daha karşılaşıp bunu da yakaladınız diyelim. Bu durumda ilk başta bir Mewtwo elde ettiğiniz için Mewtwo candy ve stardust sahibi oldunuz. İkinci kez tekrar yakaladınız ve 3 Mewtwo candy daha kazandınız. Ayrıca cp’si düşük Mewtwo yu transfer ederek profesöre gönderdiğiniz için de 1 Mewtwo candy sahibi daha oldunuz. Bu candy ve stardust yardımı ile power up ve evolve gerçekleştirebilirsiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur. Yine de aklınıza takılan konuyu yorumda belirtmeyi unutmayınız.

GYM Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Ele Geçirilir?

GYM şehirlerin önemli noktalarında bulunan 3 farklı takımdan birine ait olan pokemon spor salonu desek yanlış olmaz. 5 level olduğunuzda sizin takıma ait bir GYM’de takım arkadaşınız ile savaşabilir, düşman takım GYM’inde ise düşman takımın koruyucu pokemonunu alt ederek burayı ele geçirebilirsiniz. Sizin takıma ait örnek olarak kırmızı takım diyelim. Kırmızı takıma ait bir GYM bulduğunuzda oraya pokemonu yerleştirebilir, savunmaya katkıda bulunabilirsiniz. Pokemonunuz orada ne kadar uzun süre kalırsa o kadar stardust kazanacaksınız. Kazandığınız bu stardust sayesinde pokemon power up ve evolve yani evrimleştirme gerçekleştirebileceksiniz. GYM hakkında detaylı bilgi için sitemizde arama yaparak ilgili konuya ulaşabilirsiniz.

Pokemonumun Canı Çok Azaldı, Bayıldı Ne Yapabilirim?

Bu durum genel olarak GYM Savaşları nedeni ile gerçekleşiyor. Savaş sonucunda pokemonun canı azalır veya ağır darbe alarak baygın pokemon duruma düşebilir. Bu durumda yapacağınız şey ana ekranda poketopuna tıkladıktan sonra item bölümüne ulaşınız. Pokemon bayılmamış canı azalmış ise potion kullanın, eğer pokemon ağır darbe alarak bayılmış ise revive itemini kullanın. Pokemon GO Genel Soru-Cevap yardımı ile Pokemon GO bilginizi artırın.

Pokemon Yakaladım Ama Kaçtı, Sebebi Neydi ki?

Pokemon sizi sevmemiş 🙂 Evet doğru! Bazen pokemon sizi kabul etmeyerek yakalanmış olmasına rağmen poketopundan kaçabiliyor. Kaçtıysa yapacak bir şey yoktur 🙂 Ancak pokemonu tam yakalayacakken ekranda yok oldu derseniz: pokemonun bulunduğu noktadan uzaklaştınız demektir. O alana tekrar gelerek pokemonu yakalama işlemine devam edebilirsiniz.

Şimdilik Pokemon GO Genel Soru-Cevap bu şekildedir. Gelecek günlerde bu içeriği daha da zengin hale getireceğimden şüpheniz olmasın.

Pokemon GO Genel Soru-Cevap yazımızda sorunuza cevap bulamadıysanız:

Aşağıdaki form yardımı ile direk site yöneticilerine soru ve sorunlarınızı sorabilirsiniz. Genel olarak soracağınız soruları yine aynı şekilde aşağıdaki yorum bölümünden de sorabilirsiniz. Sorularınız yukarıdakilerden farklı ise diğer ziyaretçilerimize de yardımcı olması adına metine eklenecektir.

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir