Pokemon GO Amerika Oyuncu Sayısı Azaldı
pokemon-go-amerika-oyuncu-sayisi-azaldi

Pokemon GO Amerika Oyuncu Sayısı Azaldı

Pokemon GO Amerika’daki oyuncu sayısında ani düşüş gerçekleşti. Amerika son 1 ayda %22.7 oranındaki düşüş ile yaklaşık 10 milyon oyuncusunu kaybetti. Pokemon GO Amerika oyuncu sayısının düşme sebeplerini araştırdık.

Pokemon GO Amerika Oyuncu Sayısı Azaldı

Bu ani düşüşün başlıca sebeplerini başlıklara ayırmak gerekirse: Hile Kullanımı, Bazı Kurumlarda Yasaklamalar, Beğenmeyip Sıkılan Kitle, Oyundaki Hatalara Geç Düzeltme şeklinde olabilir.

pokemon-go-amerika-oyuncu-sayisi-azaldi-1

Pokemon GO Oyuncu Sayısı Azaldı

Hile Kullanımı

Pokemon GO oyunu çıktıktan kısa bir süre sonra peydah olan hileler sebebi ile banlanan birçok oyuncu oldu. Bu oyuncular süresiz ban yediler. Ancak ani düşüşe çok fazla etkimediğini hepimiz biliyoruz. Hile kullanan birçok kişinin hali hazırda oyuna devam ettiğini maalesef gördük. Ayrıca Pokemon GO yöneticilerinin bu duruma gereğinden uzun sürede müdahale etmesi dolayısı ile oyunu kurallarına göre oynayan büyük bir kitle oyundan soğudu ve bıraktı…

Bazı Kurumlarda Pokemon GO Oynamak Yasaklandı

Askeri ve istihbarat kurumları ile ilgili yanlış anlaşılacak herhangi bir durumun olmadığını belirteyim. Bu tarz kurumlarda genel anlamda GPS kullanılan uygulamalarda sınırlamalar vardır. Dolayısı ile Pokemon GO oyunu oynamak bu kurumlarda yasak olabilir. Ancak bazen şöyle haberleri de maalesef görmekteyiz: “Fransa Belediye Başkanı Pokemon GO’yu Yasakladı” sebep olarak da “Niantic bizden izin istemedi.” tarzında yasaklamalar da Dünya’nın gelişmiş olarak kabul edilen bölgelerinde duydukça üzülmekteyiz. Hal böyle olunca belirli kitleler bu ve buna benzer durumlardan dolayı oyunu oynamayı bıraktı.

Oyundaki Hatalara Geç Düzeltme

Niantic çalışanları Pokemon GO oyununda bildirilen hata ve buglara hızlı çözüm üretemediği yönünde bazı duyumlar alıyorum. Hal böyle olunca oyunun belirli bir kitlesi bu durumdan sıkılarak uygulamayı kaldırdı. Üzücü bir durum. Niantic çalışanlarının kendilerini hızlandırması gerekiyor.

Beğenmeyen ve Sıkılan Kitle

Bu her oyunda normal karşılanan bir durumdur. Oyunu indirir, oynarsın. Belirli bir süreden sonra sıkarsa oynamayıp ardından neden bu oyun hala bende duruyor ki deyip silebilirsin. Bu olabilir. Ayrıca oyunu indirip beğenmeye de bilirsin. Bu durumda aradan birkaç saat geçmesi ile silmen bir olur. Bu da oldukça anlaşılır durumdur. İşte belirli bir kitle de bu sebeple oyunu bıraktı.

Pokemon GO oynamaya devam edenler olarak hile kullanmayıp oyunu kurallarınca oynarsanız herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız(teknik sorunlar hariç).

İşte bu ve buna benzer sorunlardan dolayı Pokemon GO oyuncuları Dünya genelinde azaldı. Büyük azalma yaşanan yerlerden biri de Amerika oldu. 10 milyon küsür kişinin oyunu bırakması büyük bir sorundur.

Siz de konu ile alakalı fikirlerinizi yorum ile paylaşmalısınız. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir