İzmir PokeStop Noktaları
izmir-pokestop-noktalari

İzmir PokeStop Noktaları

İzmirde yaşayan Pokemon GO oyuncuları için hazırladığım bu yazıda İzmir PokeStop Noktaları nerede? sorunuza cevap bulabileceksiniz.

İzmir’in güzel sokaklarında gezerken PokeStop merkezlerinin yoğunlukta olduğu yerleri görebileceksiniz. Pokestop noktalarının değeri konusuna önceki birçok yazımızda değindik. Ancak yine kısa bir hatırlatma yaparak devam edelim: PokeStop Noktaları, Pokemon GO oyuncuları için dinlenme toplanma merkezleridir. Bu noktalarda oyun için size lazım olabilecek birçok materyale sahip olurken bir yandan da bu noktalarda çıkan pokemonları yakalayabilirsiniz. Çıkan materyallere değinelim, levelinize göre poketopupot ve revive gibi malzemeler çıkmaktadır.

İzmir PokeStop Noktaları

1- Kordon Boyu

izmir-kordon-boyu-pokestop-noktalari

Kordon Boyu

İzmir’in en kalabalık mekanlarından biri olduğu aşikar. Bütün bunların yanında kordon boyunca gezerek pokemon toplayabileceksiniz. Ayrıca gezeceğiniz yerlerin üzerinde de birçok PokeStop noktası ile karşılaşabileceksiniz. Hem gez hem pokemon bul hem de birçok malzemenin sahibi ol 🙂

2- Alsancak

izmir-alsancak-pokestop-noktalari

Alsancak

Burada sizin için bir sürprizim olacak, maps üzerinde birçok kafenin bildirildiği Alsancak’ta pokestop noktalarının yanı sıra Lure Module bulunmaktadır. Bazı kafeler Lure Mod‘u aktif ederek müşterilerini daha mutlu etmek istiyorlar. Bildiğiniz üzere bu module aktif edildiğinde belirli bir alanda pokemonlar ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile çayını kahveni içerken pokemon bulabileceksin 🙂

3- Saat Kulesi

izmir-saat-kulesi-pokestop-noktalari

Saat Kulesi

İzmir’e gidip de Saat Kulesi‘nde fotoğraf çektirmeyeni dövüyorlar 🙂 İşte tam da fotoğraf çektirilen bu bölgede birçok pokemon bulunmakla beraber birbirine yakın mesafelerde PokeStop Noktaları bulunuyor. İzmir’in şehir güzelliğini yaşarken Pokemon GO oyunun keyfini çıkar…

4- Kemeraltı Çarşısı

izmir-kemeralti-carsisi-pokestop-noktalari

Kemeraltı Çarşısı

Oldukça kalabalık olan çarşıda aralarında çok az mesafe bulunan PokeStop Merkezleri ile doludur. Ayrıca GYM‘lerde çetin savaşlar dönmektedir.

5- Konak Meydanı

izmir-konak-meydani-pokestop-noktalari

Konak Meydanı

Özellikle Konak Yalı Cami çevresinde PokeStop noktaları bulunmaktadır. İzmir’in sevilen bölgelerinden biri olan Konak Meydanı Pokemon GO oyuncularının uğrak noktalarından biridir.

6- Park Bornova

izmir-park-bornova-pokestop-noktalari

Park Bornova

Bilindik ve oldukça yoğun AVM’lerden biridir. Burada da yine birbirine kısa mesafelerde PokeStop Merkezleri bulunmaktadır. Ayrıca bilindiği üzere bazı kafe ve mağazalarda Lure Module aktif edilmektedir. Bu sayede AVM’de gezerken PokeStop noktaları ve Lure Module yardımı ile birçok pokemon yakalayabilir, malzemelere sahip olabilirsiniz.

7- Optimum Outlet

izmir-optimum-outlet-pokestop-noktalari

Optimum Outlet

Özel bir anlam ifade ediyor benim için. Sebebi ise nadir bulunan pokemonların çıktığı bir merkezdir. Ayrıca PokeStop noktaları bol ve birçok Pokemon GO oyuncusunun uğrak noktasıdır.

8- Kipa Extra

izmir-kipa-extra-pokestop-noktalari

Kipa Extra

Diğer AVM’lerde olduğu üzere yüksek miktarda Lure Module aktif edilmektedir. PokeStop noktalarında birbirini tanımayan kişiler birlikte pokemon yakalamaya devam ediyor. Ayrıca GYM‘lerinde yüksek CP‘li pokemonları bulunmakta. Kendi pokemonuna güveniyorsan savaşa bekleriz 🙂

9- Mavibahçe AVM

izmir-mavibahce-avm-pokestop-noktalari

Mavibahçe AVM

Özellikle akşam saatlerine bahçesinde oturması insana huzur veren Mavi Bahçe‘de birçok PokeStop noktası bulunmaktadır. Akşam oturmanızı tavsiye ederim, sebebi ise göz zevkinizi doyururken Dark Type pokemonları da yakalayabilirsiniz 🙂

10- Özdilek

izmir-ozdilek-pokestop-noktalari

Özdilek

Kullanıcıların belirttiğine göre ender bulunan pokemonların Özdilek‘te görüldüğü bilinmektedir. Lure Module eşyası aktif edilmektedir. Ancak Özdilek‘in bir dezavantajını belirtmeliyiz: PokeStop Noktaları arasındaki mesafe biraz fazladır.

11- Carrefoursa

izmir-carrefoursa-pokestop-noktalari

Carrefoursa

GYM savaşlarının bolca gerçekleştiği yerdir. Diğer AVM’lerde olduğu gibi burada da bolca Lure Module aktif edilmektedir. Bu sayede oturduğunuz yerde PokeStop malzemelerini toplarken pokemon yakalayabilirsiniz.

12- İzmir Fuarı Merkezi

izmir-fuari-pokestop-noktalari

İzmir Fuarı

Konak sahilden Basmahane’ye doğru olan rotada 10 dakika yürüme mesafesinde olan ortamda PokeStop noktalarının yanı sıra Grass/Bug tarzı pokemonların bolca bulunduğunu belirtelim.

13- İzmir Tarihi Asansör Binası

izmir-tarihi-asansor-binasi-pokestop-noktalari

Tarihi Asansör Binası

İzmir’in mükemmel şehir siluetini izlerken bölgedeki pokestop noktalarının keyfini çıkarabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla orada restoren/kafe tarzı bir işletme mevcut. Edindiğim bilgilere göre ortamda Lure Module de pokemon oyuncuları için aktif edilmektedir. Hal böyle olunca mükemmel bir seyir keyfinin yanında Pokemon GO oyunu oynayabilirsiniz.

İzmir PokeStop Noktaları yoğun olan yerlerini sizlere sundum.

Bu yazımızı beğendiyseniz yorum yapıp paylaşmayı lütfen unutmayınız. Bu arada kafanıza takılan soru ve sorunlarla ilgili bizlere ve pokemon go oyuncularına soru sormaktan çekinmeyiniz.

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

İyi keyifler, bol şans 🙂

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir