İstanbul PokeStop Noktaları

İstanbul PokeStop Noktaları

Kalabalık şehirlerimizdeki PokeStop noktalarının yoğun olduğu yerleri size sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul hakkında konuşalım. İstanbul PokeStop Noktaları yoğun olduğu yerler neresi? sorunuza cevap verelim.

İstanbul PokeStop Noktaları

1- Sultanahmet Meydanı

istanbul-sultan-ahmet-meydani-pokestop-noktalari

Sultanahmet Meydanı

Öncelikle senenin neredeyse tüm zamanlarında kalabalıklığını koruyan Sultanahmet Meydanı gerçekten de pokemon kaynıyor. Bölgede birbirine yakın birçok PokeStop noktaları bulunuyor. Hal böyle olunca özellikle yaz ayında Sultanahmet’te her pokestop noktasında Lure Module etkin durumda(çoğu zaman). PokeStop noktalarını her 5 dakikada bir ziyaret edebildiğimiz için Pokemon Eğitmenleri bir süre için olsa bile pokestop noktalarından ayrılmıyorlar 🙂

2- İstiklal Caddesi

istanbul-istiklal-caddesi-pokestop-noktalari

İstiklal Caddesi

Sultanahmetle yarışır vaziyette. Gerçekten de öyle, birçok pokemon bulunuyor. PokeStop‘lar arasındaki mesafe de fazla değil. Caddede biraz gezmeni ile çantanızı ağzına kadar dolduracak pokemon malzemesine sahip olabilirsiniz.

3- Kadıköy Rıhtımı

istanbul-kadikoy-pokestop-noktalari

Kadıköy

Kadıköy çevresinde bulunuyorsanız rıhtıma uğramanızı tavsiye ederim. Yüksek miktarda Su Pokemonu bulunuyor. Ayrıca pokestop noktasında devamlı birileri oluyor. Tanışıp bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. PokeStop Merkezleri bildiğiniz üzere birçok materyal veriyor. 200 pokeball toplamadan gelmeyin 🙂

4- Gezi Parkı

istanbul-taksim-gezi-parki-pokestop-noktalari

Gezi Parkı

Oldukça kalabalık olduğu için özellikle hafta sonları 15-20 kişilik kafileler halinde pokemon yakalayanlar bulunuyor. Hal böyle olunca Pokemon GO da Gezi Parkı civarında birçok PokeStop noktası yerleştirmiş. Park, bahçe, ormanlık alan gibi yerlerde Grass/Bug pokemon çeşitlerinden bolca bulunmakta. Arkadaşlarınız ile buluşup rahatça Pokemon avlayabileceğiniz ve pokestop noktalarında bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz bir yer.

5- Maçka Demokrasi Parkı

istanbul-macka-demokrasi-parki-pokestop-noktalari

Maçka Demokrasi Parkı

Pokemon GO oyuncularının buluşma noktası gibi bir şey. Hal böyle olunca bolca PokeStop noktası ve pokemon bulabilirsiniz. Nadir pokemonlara ve yüksek CP‘li pokemonlara rastlandığı bilinmektedir. Hedefi yüksek olan tabii bir de leveli yüksek olan eğitmenlerin uğrak noktası.

6- Beşiktaş

istanbul-besiktas-pokestop-noktalari

Beşiktaş

Beşiktaş önceki belirttiğimiz mekanlara göre biraz geride kalmakta. Ancak Beşiktaş’ta da pokestop noktaları rağbet görmektedir. Belirtmeden geçmeyelim, yüksek CP‘li pokemonlar Beşiktaş ara sokaklarında seni beklemekte.

7- Göztepe Özgürlük Parkı

istanbul-goztepe-ozgurluk-parki-pokestop-noktalari

Göztepe Özgürlük Parkı

Pokemon Eğitmenleri tarafından pek fazla bilinmez, ancak birçok PokeStop noktası ile kalabalık ile fazla içli dışlı olmak istemeyen kendi halindeki Pokemon GO oyuncuları tarafından tercih ediliyor. Önceki parklarda olduğu gibi yine özellikle Grass/Bug(Çim/Böcek) türü pokemonlara daha fazla rastlayacaksınız.

8- Bağdat Caddesi

istanbul-bagdat-caddesi-pokestop-noktalari

Bağdat Caddesi

Cadde boyunca karşılaşacağınız birçok PokeStop Merkezi bulunmaktadır. Bazı kafe sahipleri pokestop yanındaysa bu noktalara Lure Module basmaktadır. Hal böyle olunca zaten pokemon kaynayan cadde çıldırma vaziyetine gelmektedir.

9- Caddebostan Sahili

istanbul-caddebostan-sahili-pokestop-noktalari

Caddebostan Sahili

Sahilde maalesef PokeStop noktaları az ve birbirinden uzak. Ancak pokemon var mı? -gani- Dolayısı ile uyarmadan geçmeyelim, poketopunu stokla öyle Caddabostan Sahili‘ne gel 🙂 Bu arada Su Pokemonları baskın durumda…

10- Moda Sahili

istanbul-moda-sahili-pokestop-noktalari

Moda Sahili

Diğer 9 mekandan daha az pokemon ve pokestop noktası bulunan Moda Sahili‘nde pokemon eğitmeni de aynı oranda azdır. Dolayısı ile yine fazla kalabalığa girmeden Pokemon GO oynamak isteyen dostlarımız için tavsiye edebileceğimiz, Su Pokemonları fazla olan mekandır.

İstanbul PokeStop Noktaları sizlere belirtmiş olduk.

Uyarı: Araç kullanırken Pokemon GO oynamak oldukça tehlikelidir. Zaten son güncelleştirmeler ile beraber, hız limiti konuldu. Araç kullanırken oyun sizin hızlı gittiğinizi Pokemon GO oynamamanız gerektiğini belirtiyor. Dolayısı ile canınızın ve başka insanların canının değerini bilin. Pokemon GO metre usulünce 4.47 m/s hızı aşmayı engelliyor. Bu sayede araç sürerken Pokemon GO oynanmıyor. Tabii yayaları da bu konuda uyaralım. Örn. karşıdan karşıya geçerken kafanızı Pokemon GO’dan ayırmalısınız 🙂 Canınız ve sağlığınızın önemini kavrayın…

İstanbul PokeStop Noktaları hakkında veya aklınıza takılan herhangi bir soruyu ve sorunu yorum olarak bizlerle paylaşabilirsin. Yorumun için teşekkür ediyorum.

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

İyi keyifler, bol şans 🙂

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir