10 Önemli Taktik ve İpuçları
pokemon-go-tavsiyeleri-1

10 Önemli Taktik ve İpuçları

Sevgili Pokemon GO oyuncuları, bugün sizler için hazırladığım bu yazıda 10 Önemli Taktik & İpuçları hakkında bahsedeceğim.

Bu sayede Pokemon GO oynarken uyguladığınız taktikleri ve uygulamadıklarınıza göz gezdirmiş olacaksınız. Eksiklerinizi tamamlayıp rakiplerinize fark atma fırsatını elde edebileceksiniz. Siz de tavsiyelerinizi yorum ile belirterek yazımızın değerine değer katabilirsiniz.

pokemon-go-tavsiyleri

10 Önemli Taktik & İpuçları

10 Önemli Taktik & İpuçları

1- Her Pokemonu Yakala

Ayırt etmeden tüm pokemonları yakalamalısınız. Karşınıza çıkan pokemonlarda isteğe bağlı seçim yapmanızı önermiyorum. Tavsiyem ayırt etmeden karşılaştığınız tüm pokemonları yakalamanız yönünde. En çok çıkan pokemonları hatırlayalım: Pidgeys, Caterpies, Weedles, Drowzees gibi pokemonlar çevremizde bolca bulunabilir. Bu pokemonları es geçmeyelim toplamaya devam edelim.

2- Kavisli Poketop Atmayı Öğrenin

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz bu konuyu fazla derine inmeden bahsedeceğim. Pokemon yakalama esnasında fırlattığınız poketopu kavisli fırlatmanızla doğru orantılı olarak fazladan XP kazanacağınızı unutmayın. Bu XP değerini yine ekranda gördüğünüz Nice, Great gibi durumlara göre alacağınızı unutmayınız. Bu arada pokemonların yakalama zorluğu, bu pokemonların çevrelerinde çıkan çemberlerin rengine göre sınıflandırılmaktadır. Bu renkler zorluğu kolaydan=>zora olarak Yeşil, Sarı, Turuncu, Kırmızı şeklinde ilerlemektedir.

3- Ayak İzlerinin Anlamı

Ayak izlerinin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekmekte. Ayak izleri, pokemonun size ne kadar uzaklıkta olduğunu göstermektedir. 1 adım 15-20 metre, 2 adım 150-200 metre, 3 adım ise 1 kilometre uzaklığı göstermektedir. Bu nedenle 3 adım uzaklığınızdaki pokemonu bulmak için en kötü 1 km falan yürümeniz gerekir. Ancak bununla uğraşmayı seçmeyebilirsiniz. 3 adımlık uzaklıktaki pokemona ulaşmaya çalışmak yerine bir pokestop noktasına giderek burada spawn olan pokemonları yakalayabilirsiniz.

4- Stardust Birikimi

Tecrübeli Pokemon GO oyuncuları kendilerini daha güçlü hale girebilmek için ellerinde bulunan Stardust’ları biriktirirler. Bazı dostlarımız 10 levele kadar beklemektedir. Ancak dediğim gibi tecrübeli Pokemon GO oyuncuları 20 levele dek beklemektedirler. Hal böyle olunca adam 20 level olduğunda seninle arasında büyük bir fark açmış olarak sodasını yudumlayacaktır. Ancak 20 olana kadar da az cefa çekmemiştir garibim.

5- Leveliniz Her Şeyden Önemlidir

Pokemon GO oyuncuları arasında rekabeti ve ön plana çıkmayı sağlayan en önemli şey levelinizdir. Nedeni ise basit, level yüksekliğinin size faydalarını şöyle açıklayalım kısaca: Her level atladığınızda belirli bir ödül kazanırsınız bu sayede birçok materyale sahip olabileceksiniz, karşınıza çıkan pokemonlar level yüksekliğinize göre belirli bir CP ile çıkacaktır leveliniz ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek CP pokemon ile karşılaşırsınız, pokemonlar ile karşılaşma olasılığınız giderek artar. Bu ve bunun gibi artılara önce ulaşan kişiler elbette daha iyi gelişecektir. Levelinize önem verin… Pokemon GO level Ödülleri‘ni incelemek isteyebilirsiniz.

6- Sadece Yüksek CP’li Pokemon Evrimleştirin

Sitemizde bulunan “Evrimleşme CP Hesaplama” aracını kullanarak da fark edebileceğiniz gibi yüksek CP’li pokemonu evrimleştirmek size düşük pokemon evrimleştirmeden daha büyük fark verecektir. Düşük CP’li pokemonu evrimleştirmek tamamen vakit kaybı olacaktır. Bu öneriyi dikkate alınız.

7- Hızlı Hareketten Kaçının

Arkadaşlar bu önemli bir durumdur. Hızlı hareketten kastımız nedir ilk önce onu bir konuşalım. Arkadaşlar araba, otobüs, yüksek hızda bisiklet gibi araçlarda Pokemon GO oyunu sizi “Hızlı Gidiyorsunuz” şeklinde uyaracaktır. Hal böyle olunca bu şekilde devam ederseniz oyunda çeşitli kısıtlamalar yaşayabilirsiniz. Bu kısıtlamalar artık daha az pokemonlara denk gelmek, pokestop noktalarından çok az materyal elde etmek gibi cezalar olabilir. Dikkatli olmak lazım.

8- GYM Savaşları ve Önemi

GYM savaşlarında bulunabilmek için zaten ilk önce yapılması gereken 5 level olabilmektir. Ele geçirdiğiniz GYM noktasına yüksek CP‘li pokemon koymaya gayret edin. Bunun sebebi ise pokemonun orada bulunma süresi ne kadar fazla olursa kazanacağınız ödüller de o kadar fazla olacaktır. Ödüllere değinecek olursak, ya GYM ödüllerinde ya da gerçek para vererek elde edebileceğiniz PokeCoin kazancaksınız, ayrıca stardust kazanacaksınız. Kazandığınız stardustlar pokemon evrimleştirmede ve power up yani güçlendirmede kullanacaksınız. GYM Savaşları‘nı detaylı incelemek isteyebilirsiniz.

9- Yumurta Kırma Püf Noktası

Hocam yumurta kırma işi biraz zahmetlidir. Ancak nadir pokemon yakalamanıza olanak sağlayacaktır. Durumu şu şekilde özetleyeyim, yumurtanın belirli bir km’de kırılacağı gösterilmektedir. Siz de gezerek yumurtanın km’sini doldurup kırabilirsiniz. Bu gezmede size vereceğim önemli taktik ise, sakın ha hızınızı yüksek göstermeyiniz. Ne gibi araba, otobüs, bisiklet vb, seyahat araçları ile hareket etmeyiniz. Pokemon GO oyunu için yürüme hızınızın 10 MPh‘yi geçmemesi gerekmektedir. Bu hızı metreye vurduğumuzda 4.47 m/s gibi bir hız ortaya çıkıyor. Bu hızı geçmemelisiniz.

10- Önemli XP Taktiği

Oyuna yeni başladığımda bu durumdan bir haberdim. Ancak artık konu hakkında bilgi sahibiyim. 9 levele kadar biriktirebildiğiniz kadar Pidgeys, Caterpies, Weedles, Drowzees gibi pokemonları biriktirin. 9 levele vardığınızda Lucky Egg diye bir item size ödül olarak verilecek. Bu ödülü 9 levelde kullanarak elinizdeki evrimleşebilecek tüm pokemonları evrimleştirin gitsin. Çünkü Lucky Egg sayesinde Pokemon GO oynarken kazanılabilecek tüm xp davranışlarında 2 kat fazla kazanacaksınız. Kafanızda ne kadar XP kazanırım diye bir soru varsa Pokemon GO XP Listesi‘ni incelemek isteyebilirsiniz.

Tükanda ne varsa iki katı 🙂

10 Önemli Taktik ve tavsiyelerimiz bu şekildedir arkadaşlar. Siz de konumuzu daha da zengin hale getirmek istiyorsanız yorumlarınızı lütfen gönderiniz. Bu sayede oyunu zirvede yaşarken tecrübemizi de artırabileceğiz. İyi keyifler, bol şans…

Facebook Sayfamızı beğenerek aramıza katılabilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Ash

Ash

Ash'in en büyük hayali bütün pokemonları yakalayarak gelmiş geçmiş en iyi pokemon eğiticisi olmaktır. Bu amacına erişebilecek mi? :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir